27. 5. 2017: „Sitkův guláš“ na 1. sousedském brunchi

BeefGoulashPrvní kavárenský sousedský brunch s vůní domova i dálek je akce rychvaldské kavárny Tvojekafe.cz, která se za rok a půl své existence stala nikoli pouze vyhledávaným místem (nejen) Rychvalďanů pro strávení příjemných chvil v obláčcích vůní kávy, ale taky místem plným aktivit pro veřejnost. Jedna z nich je věnována charitativnímu brunchi*, jehož výtěžek půjde na zakoupení invalidního vozíku chlapci z Karviné, kterému ZP opakovaně odmítla tuto pomůcku, nezbytnou ke zkvalitnění jeho života, zakoupit.

Přijďte si na guláš s chlebem!

A protože člen Rady Města Rychvaldu a rychvaldský zastupitel Ladislav Sitko nejen rád pomáhá, ale také má sám rád dobré jídlo, můžete se těšit na jeho vlastní kulinářský příspěvek k brunchi. Od 10.30 do 13.30 hod. při něm bude podávat „Sitkův guláš“ (samozřejmě hovězí) s chlebem (jak jinak než rychvaldským).

Přijďte s námi sousedsky pobýt, ochutnat nejen guláš, ale i ostatní dobroty, a přitom ještě navíc pomoct dobré věci!

* brunch = řada anglických dělníků v historii tohoto ostrovního království nastupovala do zaměstnání tak brzy, že se nestihli nasnídat. Postupně tedy ve Velké Británii vznikl trend, jenž se posléze rozšířil do celého světa, který kombinuje snídani (breakfast) a oběd (lunch) – většinou se dá vzít do ruky do nějakého ubrousku a jíst vestoje nebo při chůzi – vlastně se jedná o druh fastfoodu (rychlého občerstvení)


Ilustrační foto převzato ze stránky http://cdn.hairybikers.com/uploads/images/_recipeImage/BeefGoulash.jpg

 

Víc, než si myslíte.