11. 11. 2014: Glosa k ustavujícímu zastupitelstvu

Tak to máme za sebou, a především před sebou…

Za sebou slavnostní zasedání, kde bylo představeno nové zastupitelstvo a nová rada našeho městečka, a tedy z anglického local governmentvedení či správa věcí místních.

Jsem přesvědčena, že pracovat v místní správě (nepíši schválně vládě ) v tak rozlehlém území, jako je Rychvald, je skutečně nezáviděníhodné. Lidé přicházejí se svými problémy a křivdami a očekávají rychlá a pro ně dobrá vyřešení. A že těch lidských problémů a křivd nebylo málo, o tom by jistě mohl povídat pan Ing. Ladislav Sitko. Jako bývalý místostarosta Rychvaldu měl po celé čtyři roky pro každého otevřené nejenom dveře své kanceláře, ale hlavně srdce.

Chtěla bych věřit tomu, že i nově instalované vedení našeho městečka si je tohoto závazku vědomo. Že nebude chtít jenom vládnout, ale především spravovat.

Vrátím se však ke středě 5. listopadu. Z této možné noblesní události se stalo veřejné kolbiště, kdy – jak někde poznamenal Marek Eben – „… jako by se doba tak trochu přezula z lakýrek do holínek, jejichž filozofií je kaučuk do marastu …“

Mgr. Miroslava Kopčajová

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Víc, než si myslíte.