Září 2011: otevírací doba pošty

Zkrácená otevírací doba České pošty

„Kdo šetří má za tři,“ jak říká jedno české přísloví. Opakem toho je ale také rčení, že šetřením ještě nikdo nezbohatl. Kam tím mířím? Hned vedle našeho úřadu má sídlo jak Česká pošta, tak i Česká spořitelna.

A ohlasy občanů na jejich otevírací dobu začínají být hodně negativní. Není se čemu divit, vždyť spořitelna zkrátila otevírací dobu najednou z pěti hned na tři dny v týdnu a pošta má polední přestávku dokonce od 11.00 až do 14.00 hod.! V tomto případě se stačí podívat na oficiální přehled všech pošt v republice i jejich otevírací dobu a hned zjistíte, že taková přestávka je jinde praktikována minimálně.

Jako by ani neplatilo, že Česká pošta je zde pro občany, a nikoliv občané pro Českou poštu. Požádali jsme proto příslušné vedení obvodu Karviná o přehodnocení této otevírací doby tak, aby došlo k zajištění vyšší kvality služeb pro veřejnost. V současné době, kdy podnikající jednotky svádí boj o každého zákazníka, nás hodně nemile překvapila odpověď ve smyslu, že se neuvažuje o rozšíření, ale ani o snížení provozní doby. Jak pozitivní, že?

Ale je zde přece jenom dobrá zpráva a to, že v druhém pololetí tohoto roku bude probíhat monitoring pošty a na základě toho se bude situace dále analyzovat… Jenom bych v tuto chvíli doporučoval vedení České pošty tohoto obvodu, ať si do příslušných prostor pošty přijdou vystát frontu, která často končí u dveří, a za současných tropických vnitřních teplot si poslechnou názory svých klientů. Možná jim dojde, že místo nesmyslných úspor v omezování provozní doby je lepší začít podnikat a starat se o zákazníka jiným způsobem.

Chci vás občany ale ujistit, že se s takovýmto stavem v žádném případě nechceme smířit a pokusíme se ještě jednou přesvědčit Karvinou o nutnosti úpravy této provozní doby. Pokud se nám to nepodaří tam, bude třeba jít o rovinu výše. Doufejme, že ta druhá cesta nebude nutná.

Přeji vám krásné dny končícího léta.

Ladislav Sitko

místostarosta

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Víc, než si myslíte.