11. března 2015: Velké manévry na rychvaldské radnici

Zde je odkaz na videozáznam středečního zastupitelstva, který pořídil Vladimír Tvardek z TV Studia. Již nyní sledovaností trhá rekordy, a kdo není hermeticky odříznut od informací, už ví, že na rychvaldské radnici proběhl nefalšovaný puč.

zastupitelstvo_synced Replaced.00_19_13_00.Still002Nové složení rychvaldské radnice:

Starostka: Bc. Šárka Kapková (STAN)

Místostarosta: Tomáš Gulčík (ČSSD)

Rada města:

vedení + Ing. Ladislav Sitko (TOP 09), Bc. Jiří Absolon (ČSSD), Ing. Jana Máchová (STAN)

zastupitelstvo_synced Replaced.00_32_54_01.Still003Dovednosti politického matadora vysokého kalibru prokázal v tomto Velkém Příběhu Jiří Absolon. Nekompromisně, razantně, tvrdě a nemilosrdně, jak to on umí (a jak to minulé vedení radnice zejména zpočátku svého působení pociťovalo), doslova vykopl nevhodné koaliční partnery a vsadil na méně kontroverzní, zato však osvědčenější, přístupnější a rozumnější (uvědomuji si, že je to drsné, ale je  to tak…) jedince, s nimiž se i jemu bude daleko lépe spolupracovat. A hlavně si neudělá ostudu napříč celému regionu…

Zastupitelům za ANO, bude líp (a bývalému místostarostovi Václavu Pavlíkovi) přeji, aby za dalších 3,5 roku získali v zastupitelstvu dostatek zkušeností na to, aby vyměnili aroganci a nenávist za snahu a schopnost spolupracovat bez invektiv napříč stranami a hnutími, jež v regionální politice tak jako tak existují hlavně proto, aby se legislativě poskytly požadované “nálepky”. Faktem je, že v lokální politice je to vždy o jménech a málokdy o straně (ANO!!!).

A tady se musím zastavit u jména Ing. Ladislava Sitka, pro něhož jsem pomáhala tvořit volební kampaň a jehož web spravuji – jeho neúčast na novém vedení radnice je pro město škoda. Víc nelze dodat. Přesto jeho důvody jsou zásadní a jeho lidská schopnost upřednostnit to, co podle něho má smysl, je obdivuhodná. Tento člověk pro mne stále zůstává doslova TOP personou našeho zastupka a města vůbec.

zastupitelstvo-brezen-2015V prohlášení ANO, bude líp k nastalé situaci vytáhli exlídři radnice triumf o své úspěšnosti v působení na svých postech, který snad nemohou ani myslet vážně: 260 000 Kč ušetřených na Rychvaldském zpravodaji. Napsat něco takového 3. měsíc “šetření”, to je důkaz vysokého (nesprávně přebujelého) sebevědomí! Jak mohu “šetřit” dopředu? Vždyť přece vždy je nutné počkat na všechna Má dáti – Dal, vzít v potaz příjmy z inzerce, počty stran (plánované setrvávání na 12 bylo chvályhodné, ale nenastaly měsíce, kdy je příspěvků nejvíce – a to zejména ze spolků, a koho pak upřednostníme? Kdo v novinách bude a kdo ne? ;-) ) atd. Chlubit se DOPŘEDU tím, kolik ušetříme, je politicky i strategicky nepřijatelné.

Na závěr krátkého zamyšlení se musím zastavit u reakce nového redaktora Rychvaldského zpravodaje na výměnu “korunovačních klenotů”. Jeho věta o odvolání stávajícího vedení “mnozí si oddychli” je natolik servilní až nechutná, že se mi z ní popravdě až zatajil dech. Je jasné, že pan Sobol by Zpravodaj rád dělal dál, a tak si pro jistotu pokusil získat body hned v úvodu nové situace. Jeho schopnost převlékat kabát je tak silně vyvinutá, že si snad ani neuvědomuje, že plášť za ním vlaje takovou rychlostí, až ho celého obnažuje…

A ještě noticka k RZ

jako čtenářce mi vadí chyby v čárkách a občasné přehlédnutí stylistických lapsů. Stávající redaktor by měl požádat (a pozor, tím navýšit rozpočet RZ!) o schopného korektura, sám na to evidentně nestačí

jako bývalé novinářce mi vadí, že příspěvky od jiných upravuje a podepisuje svým jménem. Úprava – po dohodě s autory budiž. Změna autorství – nepřijatelné.

Novému vedené radnice přeji úspěch. Jsem ráda, že k této změně došlo, jsem si jista, že to bude k dobru Rychvaldu. Jsme “malý rybníček” a potřebujeme, aby naše vedení bylo klidné, pozitivní, aby “drželo” věci, které fungují. Good luck!

Mgr. Daniela Pilařová

Fotografie: Vladimír Tvardek

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Víc, než si myslíte.