1. 5. 2017: Arcivévoda v Ostravě

P1010431Historický vlak, tažený parní lokomotivou Šlechtična, připomněl dnes 1. května den, kdy před 170 léty do Bohumína poprvé dorazil vlak po Severní dráze císaře Ferdinanda.

Historie v přítomnosti

Tento slavnostní vlak byl sestaven z rychlíkové parní lokomotivy a z historických vozů 30. let minulého století a byl doprovázen nejen průvodčími ve stejnokrojích ČSD, ale i jinými pasažéry v dobovém ustrojení z 19. století. V železničních stanicích Bohumín a Ostrava hl. n. byla k vidění i část císařské rodiny se dvorem.

Při pohledu na obsazení by určitě ostatní dopravci museli závidět, neboť vlak byl plný. A protože jsem fandou tohoto druhu dopravy, tak posílám i několik fotografií ze zastávky tohoto historického vlaku v Ostravě hl. n. V životě jsem se osobně potkal jak s prezidentem, tak i předsedou vlády, několika ministry, ale dnes poprvé s arcivévodou a jeho osobní stráží včetně velmi půvabného doprovodu.

Paradoxem zastávky v Ostravě hl. n. bylo, že vedle sebe stál jak tento historický vlak, tak i vlajková loď Českých drah – Pendolino.

Přeji všem krásný nejen tento dnešní den, ale celý májový měsíc.

Váš Ladislav Sitko

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Víc, než si myslíte.