19. 4. 2015: Prostě jsme to zařídili

Nevím, jak vás ostatní, ale mě celkem rozesmála informace o tom, že v kulturním domě si ještě můžeme vyzvednout kalendáře na rok 2015. Úsměv měl svůj základ v tom, že je polovina dubna, takže o atraktivitě takovéto nabídky mám své pochybnosti.

Protože jsem člověk, který si informace nejdříve osobně ověří, zašel jsem se do kulturního domu podívat. A nevěřil jsem svým očím. Kalendářů tam bylo ještě přibližně pět set! Vzpomněl jsem si na kalendáře roku 2014 (to byly ty s leteckými snímky Rychvaldu), že nezůstal ani kus a občané – nejen z našeho města – o ně měli obrovský zájem. Taky nevěřím, že ty letošní nebyly stejně atraktivní jako loňské, vždyť v nich byla zobrazena činnost místních spolků a zájmových organizací. Takže ptám se standardní otázkou: „Kde udělali soudruzi chybu?“

Odpověď je podle mě naprosto jasná – šetřilo se na nesprávném místě, a to v nákladech na distribuci. Loňské kalendáře totiž roznášely po vzájemné domluvě přímo naše doručovatelky ve svém volném čase a v době před Vánocemi si díky tomu mohly i trochu finančně přilepšit. Vždyť kdo jiný zná danou část města lépe než ony? Pro letošní kalendáře se však každý občan musel vydat do kulturního domu sám.

O nějakém servisu ze strany dnes již bývalého vedení města jsme si tak mohli nechat akorát snít a vlastně v tom snění i přemýšlet, jak lze v praxi realizovat jeden z jejich předvolebních sloganů: ušetřili koruny u distributorů, ale na skladě teď máme kalendáře za tisíce. Za nějakou dobu z toho však přece jenom nějaký přínos bude – bohužel jako z objemu papíru uloženého ve sběrném dvoru.

Ladislav Sitko

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Víc, než si myslíte.